Navštivte přes 1200 památek po celém světě zdarma!
Skvělý dárek pro vaše blízké nebo obchodní partnery
Kromě pomoci Czech National Trustu zachraňovat naše památky, vtáhnete členy vaší rodiny, své přátele či zaměstnance do úžasného světa hradů, zámků a zahrad po celém světe zdarma.
Prvních 100 karet pouze za 2000 Kč
Karty vydané letos budou platné až do konce roku 2023 a platí pro držitele i jeden doprovod.
Pokud kartu objednáte do 1. 12. 2022, garantujeme doručení včas do Vánoc.
Kartu dostanete na jméno obdarovaného v dárkové obálce.
Stačí vyplnit kontaktní formulář níže, nebo nám napsat na intoplaces@czechnationaltrust.org
O všech ostatních výhodách a nově zpřístupněných místech Vás budeme průběžně informovat a najdete je také na webové stránce INTO Places.
trustů
členů
památek
karta
Vyplňte kontaktní formulář
INTO places
Kam se všude dostanu?
Všechna zpřístupněná místa naleznete na INTO Places. Níže jsou uvedena místa v Česku.
Památník Marie von Ebner-Eschenbach
Pozorohudná klasicistní hrobka s nádhernou kaplí se nachází v obci Zdislavice blízko Kroměříže. Místo je obdivuhodné svým technickým a architektonickým řešením, jedinečnou atmosférou i citlivým začleněním do terénu s dálkovými výhledy do krajiny. Marie von Ebner-Eschenbach, je jedna z nejvýznamnějších evropských literárních osobností 19. století. Dvakrát nominována na Nobelovu cenu za literaturu, v 1910 a 1911, první žena která dostala doktorát na Vídeňské universitě, básnířka a filantropka.
Otevřeno: květen – říjen, každou lichou sobotu, nebo dle domluvy
Termíny v roce 2022: 14.5., 28.5., 11.6., 25.6., 9.7., 23.7., 6.8., 20.8., 3.9., 17.9., 1.10., 15.10., 29.10.
Domlouvejte na
intoplaces@czechnationaltrust.org
Rožmitálský zámek
Rožmitálský zámek, situovaný v Brdech osmdesát km jihozápadně od Prahy byl založen jako blatný hrad ve 13.století. Je rodištěm významné české královny Johanky z Rožmitálu, manželky husitského krále Jiříka z Poděbrad. Hrad byl v šestnáctém století částečně přestavěn do podoby renesančního zámku. V současné době je objekt spravován spolkem dobrovolníků Rožmitálský zámek,z.s. a je zde organizována řada kulturních akcí.
Otevřeno: duben – říjen, každou sobotu od 10 do 16h, nebo dle domluvy
Domlouvejte na
info@rozmitalskyzamek.cz
Uhelný Mlýn a Kotelna Libčice nad Vltavou
Originální rekonstrukce a konverze objektu bývalé Kotelny a Uhelného mlýna z přelomu 19. a 20. století na multifunkční prostor pro kulturní, firemní a společenské akce. Objekt má ambice se stát srdcem budoucí umělecké & kulturní čtvrti v symbióze s tradiční řemeslnou výrobou a technologickými inovacemi. Objekt jedinečným způsobem regeneruje kdysi rozsáhlý průmyslový areál a vrací ho zpět do života místní komunity. Projekt obdržel mnohá ocenění včetně národní ceny za architekturu v 2013.
Otevřeno: dle domluvy
Domlouvejte na
um@uhelnymlyn.cz
Zámek Loučeň
Zámek Loučeň je romantický barokní zámek s původními interiéry. Je postaven na místě středověké tvrze z počátku 13. století. Obklopuje ho rozlehlý anglický park, který je obohacen o celoevropský unikát – soubor 12 labyrintů a bludišť. Zámek má bohatou historii, nabízí zajímavé exposice a tématické prohlídky, speciální dětské prohlídky, pikniky v zámeckém parku, soutěže a bohaté programy během zámeckých slavností.
Otevřeno: Zámecký areál je otevřen denně 9:00 – 18.30, soboty a neděle 9:00 – 20:00
Prohlídky zámku – denně (detailní rozpis časů prohlídek)
Zámek Kroměříž
Barokní Arcibiskupský zámek v Kroměříži patří mezi nejvýznamnější kulturní památky na Moravě. Po staletí je majetkem olomouckých biskupů a arcibiskupů, kterým sloužil jako reprezentativní sídlo a místo pro významná jednání a setkání. Zámek je národní Kulturní památkou. V roce 1998 byly zámek a zámecké zahrady slavnostně zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Otevřeno: Zámecká zahrada je otevřena denně. Prohlídky 6 dní v týdnu od poloviny března do prosince. (detailní otevírací doba)
Zámek Karlova Koruna
První písemná zmínka o šlechtickém sídle, tvrzi v Chlumci nad Cidlinou je roku 1424 . Počátkem 16. století přibylo nové renesančními opevnění. Začátkem 17. století se celé panství dostalo do majetku rodu Kinských, a to za podporu, kterou poskytl Václav Vchynský z Vchynic císaři Matyášovi v boji s Rudolfem I. Když panství zdědil František Ferdinand Kinský, začal uvažovat o stavbě nového objektu, který by vyjádřil postavení rodu. Angažoval slavné architekty Jana Blažeje Santini-Aichel a stavitele Maxmiliána Kaňku. . V roce 1992 byl majetek navrácen rodině Kinsky dal Borgo. Rodina začala rozvíjet svůj majetek a po celé republice dohledává ztracený mobiliář. Vzniká unikátní expozice, která se zabývá historií Kinských a tradicí chovu koní.
Otevřeno: duben- říjen (detailní rozpis časů prohlídek)
Hrad Kost
Původ hradu se datuje do 14. století, kdy si Beneš z Vartemberka nechává na skalním ostrohu uprostřed tří údolí vybudovat malou dřevěnou tvrz s obrannou kamennou věží. V získává Kost polovině 16. století Kryštof Popel z Lobkovic. Ten nechal přistavět pivovar, Lobkovický palác a další hospodářské budovy, jež byly opevněny a připojeny k hradu. Hrad vystřídal několik majitelů včetně rodu Černínů. Poslední novodobou majitelkou hradu byla Anna Marie dal Borgo Netolická. Po roce 1989 je majetek vrácen v restituci Giovannimu Kinskému dal Borgo, staršímu synovi Norberta Kinského a Anny Marie dal Borgo-Netolické. Hrad je dnes kompletně zrestaurován díky Evropský fondy (prográm IROP).
Otevřeno: duben- říjen (detailní rozpis časů prohlídek)
Zámek Žďár nad Sázavou
Zámek Žďár nad Sázavou je bývalým cisterciáckým klášterem ze 13. století a žije již téměř 800 let bohatým životem. Nyní barokním architektonickým skvostem Jana Blažeje Santiniho souvisí historicky se slavnou Zelenou horou (památka UNESCO) . Překvapí neskutečnou rozsáhlou nástropní barokní freskou, Bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše (která je druhou největší chrámovou lodí na Moravě) a mnoha moderními atrakcemi jako je interaktivní Muzeum nové generace – klenot mezi muzei které nadchne děti i dospělé a je snad jediným muzeem jehož cílem je vyhnat návštěvníka z muzea ven. Rodina Kinských, současní majitelé zámku opravdu citlivě navigují historii s budoucností a bohatým programem zapojují toto neuvěřitelné místo do života moderní komunity a krajiny kolem.
Otevřeno: celoročně (detailní otevírací doba)
Stará barvírna v Úštěku
Barvírna z roku 1705 ze souboru „ptačích domků“ na skalním ostrohu ve městě Úštěk, nejmenší městské památkové rezervaci v České republice. Oblast je dnes proslulá zejména chmelem, ale po staletí hrálo ve městě a okolí významnou roli soukenictví a s ním související barvířství. Zachované barvířské zařízení je jedinečným nálezem v Evropě. V objektu se dochovala řada původních konstrukcí, detailů a prvků včetně barvířského mandlu a kyp na modrotisk z 19. století. Mimořádně vysoký půdní prostor domu sloužil k sušení obarvených látek. Pod domem je v pískovcové skále vytesaný nevšední sklep. Barvírna nabízí jeden z nejlepších pohledů na město.
Otevřeno: dle domluvy + oficiální prohlídky (termíny pro rok 2023: 8. 4. a 9. 9.)
Domlouvejte na
info@starabarvirna.cz
Novinky o činnosti CNT do Vaší e-mailové schránky.
Líbí se Vám co a jak děláme? Poskytněte nám svůj email a my Vám čas od času pošleme informaci, na čem pracujeme, jak si právě stojíme a jakou akci jsme pro vás připravili. Napište nám, jak se chcete zapojit!